Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Workshop Sheila McNamee 2017

Workshop 2017 Sheila McNamee, Ph.D. (USA)

Spolek Narativ pořádá workshop

PROF. SHEILA MCNAMEE
RADIKÁLNÍ PŘÍTOMNOST: NOVÝ POSTOJ K DIALOGICKÉ ZMĚNĚ

Workshop s americkou terapeutkou a profesorkou komunikace určený nejen pro psychology, terapeuty, sociální pracovníky a poradce, ale i pro všechny další zájemce o dialog v práci s lidmi

Brno, 21. - 22. dubna 2017, místo bude upřesněno
Cena: 2.500,- Kč
Při platbě do 15.3.2017: 2.000,- Kč

Nabízíme 2+1 slevu pro organizace:
při účasti tří a více zástupců jedné organizace má každý třetí účast zdarma
Tlumočení do češtiny zajištěno

Jak do své práce s lidmi můžeme přivést naše běžné, každodenní konverzační zdroje? Může nás dialogická praxe osvobodit tak, abychom mohli býti plně sami sebou?

Když ve své práci přijmeme dialogickou perspektivu, nutně začneme věnovat pozornost i zdánlivě obyčejným a rutinním aspektům naší interakce s druhými. Oproti jiným přístupům nám dialog  sice nenabízí žádnou techniku nebo metodu; pokud k němu však přistupujeme skrze vztahové porozumění významům – které zahrnuje nejistotu, reflektující zkoumání a multiplicitu – dějí se v dialogu neobvyklé a nečekané věci. V tomto workshopu budeme mít společne možnost prozkoumat to, jak jako profesionálové a praktici mužeme pro dialog a jeho nečekanost vytvářet prostor. 

Ač to může znít jako protimluv, vytvářet prostor pro dialog vyžaduje přípravu. Musíme se vyrovnat s rozporem, kdy na jedné straně chceme udržovat nejistotu (a vyvarovat se tak pozice experta, který „všechno ví“) a na straně druhé chceme ke své práci přistupovat profesionálně.

Společně se Sheilou budeme objevovat způsoby, jak tento rozpor zvládnout a rozvíjet tím, že nahradíme naše abstraktní profesní role žitými zkušenostmi – bohatstvím našich vztahů a životů, které nám pomáhá propojovat se s ostatními. Prozkoumáme otevřenou, neohraničenou povahu dialogu, k čemuž nám pomohou koncepty velkorysého naslouchání, vytváření dialogického prostoru, a rozvíjení multiplicity jak pro nás, tak pro naše dialogické partnery. Tento neobvyklý pohled na dialog otevírá možnosti změny a kreativity.
Nutně nás vede také ke zkoumání naší vlastní profesní identity. Jak můžeme nalézat a uchovávat si svou vlastní profesní identitu i v takových pracovních kontextech, které zdánlivě vyžadují jednání takřka neslučitelné s naší dialogickou orientací?

Sheila McNamee, Ph.D.

Sheila McNamee, Ph.D. (USA)Sheila McNamee je profesorkou komunikace na University of New Hampshire a spoluzakladatelka mezinárodní neziskové organizace Taos Institute propojující odborníky zabývající se sociálním konstrukcionismem (http://www.taosinstitute.net).

Zabývá se dialogickou změnou v psychoterapii, organizacích, komunitách a jiných sociálních a institucionálních kontextech.

Je autorkou řady knih, např.:

Therapy as Social Construction (společně s Kennethem Gergenem, Sage, 1992), Research and Social Change: A Relational Constructionist Approach, (společně s Dian Marie Hosking, Routledge, 2012) a Education as social construction: Contributions to theory, research and practice (eds. Dragonas, Gergen, McNamee & Tseliou, WorldShare Books, 2015) — ke stažení: http://www.taosinstitute.net/education-as-social-construction

 

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na Radku Pavlů, info@narativ.cz, 774 311 765 (fakturace, platby) nebo na Pavla Nepustila, nepustil@narativ.cz, 777 916 280 (obsah workshopu).

Upozorňujeme také na workshop Sheily McNamee v Bratislavě, který se koná 19. dubna 2017 v Bratislavě na téma: TRANSFORMATÍVNY DIALÓG: USMERŇOVANIE KONFLIKTOV, pořádá jej Inštitút dialogických praxí ve spolupráci s Narativem. Více informací o workshopu v Bratislavě na e-mailu: martinkovic.lenka@gmail.com.

Storno podmínky: Při odhlášení se méně než 14 dní před workshopem bude vráceno 50% uhrazené částky; méně než 5 dní je již bez kompenzace.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím formuláře níže:

Registrační formulář

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Harlene Anderson 2011: Collaborative therapy and ethics.

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.