Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Natálie Sedlická

Mgr. Natalie Sedlická, MSc. vystudovala porodní asistenci na LF v ČR, ale i ve skotském Glasgow, a magisterské studium psychoterapie na FSS, MUNI. Dlouhodobě se zabývá přirozenými porody a komplexním přístupem k nim. Zkoumá porodní trauma a jeho potenciál k léčení, stejně jako ji fascinuje objevování transformační síly ženy při porodu a geniálnost celého porodního mechanismu. Je iniciátorkou projektu Jak jinak v českém porodnictví (www.jakjinak.info). Kolem projektu se postupně vytváří komunita lidí, kteří podporují a aktivně přispívají ke zlepšení péče pro ženy a jejich děti. Součástí úspěchů je zahraniční spolupráce se sítí porodních domů ve Velké Británii a založení APODAC (Asociace pro porodní domy a centra). Přednáší na světových kongresech (Chile, Portugalsko, Praha, etc.) o důležitosti zachování přirozenosti porodu a holistickém přístupu v porodní asistenci.

 

Krátký příspěvek: Abstrakt

Vytváření komunity k vývoji porodního domu – výzvy, úskalí a úspěchy (projekt Jak jinak)

Kolem projektu Jak jinak, usilujícího o změny v české porodní péči, se postupem dvou let, kdy projekt existuje, vytváří komunita lidí, kteří podporují a aktivně se zapojují do zlepšení péče pro těhotné a rodící ženy a jejich děti. Vzniká síť lidí, kteří každý svým dílem přispívají k tomu, aby komplexní změna mohla být možná. Krok po kroku se buduje základna, databáze, platforma pro změnu, a zaznamenáváme dílčí úspěchy v jednotlivých sekcích pilířů, které jsme si vytyčili.

V sekci World Cafe pohovoříme o výzvách, které celé toto pole přináší – jak na poli terapeutickém, dialogickém, tak i komunitním. Zmíníme procesuální i praktická úskalí, kterými procházíme.  Otevřeme prostor pro rozšíření vize vzniku porodních domů.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 18.-19.3.2021 (vždy 9:00 – 16:00), 16 výukových hodin
Cena: 1.900,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Werner Schutze (DE)

 

Spolek Narativ pořádá

ZÁKLADNÍ TRÉNINK V OTEVŘENÉM DIALOGU 2020
se zaměřením na práci v oblasti duševního zdraví

Místo: Praha
Rozsah:
128 hodin, 6 setkání od října 2020 do května 2021
Akreditace: MPSV
Kapacita:
20 účastníků
Jazyk:
angličtina s českým překladem
Cena:
35.000,- Kč

více informací zde..

Video

Embedded thumbnail for Markéta - Přestala jsem věřit, že musím dál brát 1. část

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.