Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

Meganarativ

Meganarativ je otevřené setkání příznivců postmoderních myšlenek napříč žánry. Srdečně zveme i Vás! Jednou za měsíc se scházíme, abychom se podělili o nějaký nápad, myšlenku, společně shlédli inspirativní video, podiskutovali o zajímavých událostech... Téma je vždy jiné, stejně jako formát, počet návštěvníků, atmosféra. Po dlouhém a plodném působení v Clubwashi každou první středu v měsíci jsme dlouho hledali ideální místo pro tato setkání. Nakonec to vypadá, že jsme jim našli domov v klub Ottoman Trumpet v samém centru města. Museli jsme také upustit od pravidelného dne v měsíci a zavést variabilnější režim, scházíme se nyní většinou první či druhý čtvrtek v měsíci. Čas však zůstal stejný, tedy 19:30. Nejlépe je sledovat sekci, aktuality nebo náš Facebook, kde pravidelně zveřejňujeme pozvánky na blížící se akce.

Vyjádření účastníků o MGN

fotogalerie První Meganarativ 10.2010

fotogalerie Druhý Meganarativ 11.2010

Meganarativ v Praze na téma Nařízená spolupráce, možnosti využití kolaborativního přístupu?

Meganarativ v Praze na téma Nařízená spolupráce, možnosti využití kolaborativního přístupu?

26.3 2014 se v Praze uskuteční další neformálních večerů Meganarativ. Tentokrát pozvání přijali Pavel Nepustil a Harlene Anderson. Téma, ke kterému bychom vás rádi pozvali, se bude týkat „nařízené spolupráce“ a využití kolaborativního přístupu. Přijďte s námi strávit neformální ‚dialogický‘ večer.

V posledních letech se v České republice zvyšuje počet jednotlivců a rodin vyhledávajících odbornou psychosociální pomoc nikoliv na základě vlastního rozhodnutí, ale na základě doporučení či nařízení instituce – ať už je to orgán sociálně právní ochrany dětí, probační a mediační služba anebo soud. Pokud bude ČR následovat vývoj v zahraničí, dá se předpokládat, že tento trend bude zesilovat. Pro psychology, terapeuty, sociální pracovníky a poradce přináší tento typ nedobrovolné nebo jen částečně dobrovolné intence nové výzvy. Setkávají se s jednotlivcem či rodinami, kteří nemusí zájem o spolupráci vůbec vyjadřovat, a přesto je pro ně důležité docházet na sezení s ohledem na možné sankce ze strany institucí, které terapii doporučily nebo nařídily.

V ČR v poslední době vznikají projekty, které se na tento nový kontext zaměřují. Jeden takový v současnosti zahajuje nezisková organizace Anima-terapie věnující se rodinné terapii. Využívá inovativní myšlenky systemického přístupu a kolaborativní praxe, které se pro oblast „nařízené spolupráce“ ukazují být vhodné. Na pražský Meganarativ přijal pozvání Pavel Nepustil, Ph.D., který je členem brněnského týmu společnosti Anima-terapie.

Speciálním hostem večera bude americká rodinná terapeutka Harlene Anderson, Ph.D., zakladatelka kolaborativního přístupu a jedna z nejdůležitějších postav postmoderního přístupu k terapii vůbec. Houston Galveston Institute, který Harlene Anderson spolu-zakládala, pracuje s klienty v „nařízené péči“ již 35 let.

Budeme se na vás těšit v neformální atmosféře Maganarativu!
Více o konceptu těchto setkávání (původně brněnských) se můžete dočíst na webu Narativu.

Kdy: 26. 3. 2014 v 18:30

Kde: Kafé Kido, Šmeralova 22, Praha 7
Zastávka tramvaje Letenské náměstí viz: http://www.lovekido.cz/kontakt

Kontakt: meganarativ.praha@gmail.com , www.narativ.cz

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 18.-19.3.2021 (vždy 9:00 – 16:00), 16 výukových hodin
Cena: 1.900,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Werner Schutze (DE)

 

Spolek Narativ pořádá

ZÁKLADNÍ TRÉNINK V OTEVŘENÉM DIALOGU 2020
se zaměřením na práci v oblasti duševního zdraví

Místo: Praha
Rozsah:
128 hodin, 6 setkání od října 2020 do května 2021
Akreditace: MPSV
Kapacita:
20 účastníků
Jazyk:
angličtina s českým překladem
Cena:
35.000,- Kč

více informací zde..

Video

Embedded thumbnail for Petr - antidepresiva mi umožnila netoužit po seberealizaci

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.