Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Jasmina Sermijn

Jasmina SermijnJasmina Sermijn, PhD, je klinická psycholožka, rodinná terapeutka a lektorka výcviku v rodinné terapii v belgickém institutu Rapunzel. Externě také vyučuje na Free University v Bruselu. Do její oblasti zájmu patří zejména narativní a kolaborativní terapie a postmoderní filozofie.

Ve své disertační práci zkoumala interakce mezi psychiatrickými diagnózami a utvářením osobní identity. Jasmina Sermijn publikovala dvě knihy (ve vlámštině), několik článků a vedla několik mezinárodních workshopů.

E-mail: jsermijn@vub.ac.be

Workshop: abstrakt

Jak se Vasalise a její panence podařilo vyjít ze stínu starých stromů

Někdy problematické příběhy se stávají tak dominantními, že získají podobu nepřekonatelných starých dubů. Takové příběhy seberou veškerý prostor a světlo a nenechají místo pro vznik jiných příběhů. Každé nové zkušenosti, každé části nového příběhu pak hrozí proměna v lístek starého stromu, tak jak i pluralitní a pružné identitě hrozí proměna ve starý zkostnatělý dub.

Narativní terapeuti se snaží vytvořit prostor pro vytoužené příběhy tím, že  hledají společně s klienty osvobozující cesty a prvky, které nezapadají do dominantních, problematických příběhů.

Jak toho lze dosáhnout? A jak se můžeme jako terapeuti ujistit, že staré stromy nezapustí znova kořeny poté, co vznikl prostor pro nové příběhy?

V tomto workshopu se ponoříme do praxe a necháme se unášet Vasalisou a její malou panenkou. Ukážou nám, jak se z malých semínek díky správným živinám rozrůstají rozmanité příběhy, které nám umožní vyjít ze stínů starých stromů.

Nepřehlédněte

Werner Schutze (DE)

 

Spolek Narativ pořádá

ZÁKLADNÍ TRÉNINK V OTEVŘENÉM DIALOGU 2020
se zaměřením na práci v oblasti duševního zdraví

Místo: Praha
Rozsah:
128 hodin, 6 setkání od října 2020 do května 2021
Akreditace: MPSV
Kapacita:
20 účastníků
Jazyk:
angličtina s českým překladem
Cena:
35.000,- Kč

více informací zde..

Video

Embedded thumbnail for Jaakko Seikkula: Otevřený dialog: Nové paradigma v péči o duševní zdraví

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.