Výzkumná setkávání

Prostor setkání je v tomto případě věnován výzkumu a zkoumání. Dialogicky výzkumná setkávání chtějí být dialogem, který se pozastavuje se nad otázkami výzkumu v sociálních vědách. Zaměřovali jsme se původně především na ten typ výzkumu, který staví na spolupráci a (opět) dialogu. Převládá ovšem otevřenost vůči jakémukoli přístupu či nápadu. Prostor, který zde společně vytváříme, předpokládá zastavení se. Vstupujeme do částečně nepředvídatelné situace. Bude to dnes užitečné nebo půjde o ztrátu času v potemnělé kavárně? Pokaždé však do Falku někdo dorazí a společně se zastavíme, necháme se unášet. V určitém období se stalo nepsaným pravidlem, že pro každé setkání někdo přinesl konkrétní téma, svůj vlastní probíhající nebo připravovaný výzkumný projekt. Někdy zase plánujeme realizaci společného výzkumu. Ale i bez tématu to jde. Naučili jsme se pracovat s prostorem vznikajícím mezi námi. On sám umí nabízet nové možnosti.

Kde a kdy: Po nějaké době se čas a místo setkání ustálilo na každé druhé pondělí v kavárně Falk. Minul ovšem další čas, naše životy se všemožně proměnily, a mezitím pravidelnost setkávání vymizela. Čas od času se ovšem ukáže, že potřeba setkávat se v dialogu o výzkumu a zkoumání nezanikla. V současnosti fungují setkání spíše příležitostně –  to když vyvstávají témata, o nichž je potřeba mluvit s ostatními. Pokud se s takovým tématem potýkáte, je možná pravý čas svolat setkání...

Jak: Jednotlivá setkání a jejich témata domlouváme prostřednictvím emailové Google skupiny a prostřednictvím skupiny na Facebooku. Obě tyto platformy používáme i pro občasné sdílení textů, o které se navzájem chceme podělit, případně zápisů a poznámek z jednotlivých setkání. Máte-li chuť se připojit k některému z příležitostných setkání nebo promluvit o vlastní diplomce, dizertaci, textu, který jste nedávnou četli... kontaktujte Martina Nováka. Ten vás vtáhne do některé zmiňované sociální sítě. Můžete také kontaktovat kohokoli, o kom víte, že setkání někdy účastnil.

Nepřehlédněte

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OTEVŘENÝ DIALOG V PÉČI O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Srdečně zveme na zážitkový workshop zaměřený na zkušenost bytí v dialogu a rozvíjení dialogického prostoru. Workshop je určen pro lidi, kteří se zajímají o oblast péče o duševní zdraví, přímo se na ní podílejí nebo se chtějí podílet.

Kdy: 24. - 25. listopadu 2017
Kde: Brno

více informací..

Workshop Sheila McNamee 2017

Radikální přítomnost:
NOVÝ POSTOJ K DIALOGICKÉ ZMĚNĚ

Workshop s americkou terapeutkou a profesorkou komunikace určený nejen pro psychology, terapeuty, sociální pracovníky a poradce, ale i pro všechny další zájemce o dialog v práci s lidmi

Kdy: 21. - 22. dubna 2017
Kde: Brno

více informací..

Video

Embedded thumbnail for Narativ in dialogue with Jaakko Seikkula

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.