Výzkumná setkávání

Prostor setkání je v tomto případě věnován výzkumu a zkoumání. Dialogicky výzkumná setkávání chtějí být dialogem, který se pozastavuje se nad otázkami výzkumu v sociálních vědách. Zaměřovali jsme se původně především na ten typ výzkumu, který staví na spolupráci a (opět) dialogu. Převládá ovšem otevřenost vůči jakémukoli přístupu či nápadu. Prostor, který zde společně vytváříme, předpokládá zastavení se. Vstupujeme do částečně nepředvídatelné situace. Bude to dnes užitečné nebo půjde o ztrátu času v potemnělé kavárně? Pokaždé však do Falku někdo dorazí a společně se zastavíme, necháme se unášet. V určitém období se stalo nepsaným pravidlem, že pro každé setkání někdo přinesl konkrétní téma, svůj vlastní probíhající nebo připravovaný výzkumný projekt. Někdy zase plánujeme realizaci společného výzkumu. Ale i bez tématu to jde. Naučili jsme se pracovat s prostorem vznikajícím mezi námi. On sám umí nabízet nové možnosti.

Kde a kdy: Po nějaké době se čas a místo setkání ustálilo na každé druhé pondělí v kavárně Falk. Minul ovšem další čas, naše životy se všemožně proměnily, a mezitím pravidelnost setkávání vymizela. Čas od času se ovšem ukáže, že potřeba setkávat se v dialogu o výzkumu a zkoumání nezanikla. V současnosti fungují setkání spíše příležitostně –  to když vyvstávají témata, o nichž je potřeba mluvit s ostatními. Pokud se s takovým tématem potýkáte, je možná pravý čas svolat setkání...

Jak: Jednotlivá setkání a jejich témata domlouváme prostřednictvím emailové Google skupiny a prostřednictvím skupiny na Facebooku. Obě tyto platformy používáme i pro občasné sdílení textů, o které se navzájem chceme podělit, případně zápisů a poznámek z jednotlivých setkání. Máte-li chuť se připojit k některému z příležitostných setkání nebo promluvit o vlastní diplomce, dizertaci, textu, který jste nedávnou četli... kontaktujte Martina Nováka. Ten vás vtáhne do některé zmiňované sociální sítě. Můžete také kontaktovat kohokoli, o kom víte, že setkání někdy účastnil.

Nepřehlédněte

Workshop Ann-Rita Gjertzen 2018

ANN-RITA GJERTZEN:
„PUSŤTE EXPERTA K VODĚ“
A NABÍDNĚTE SEBE

Kdy: 23.-24.2.2018
Kde: Augustiánské opatství, kapitulní síň, Mendlovo nám. 1, Brno
Cena: 2800,- Kč do 15.1.2018, poté 3200,- Kč
Tlumočení do čestiny zajištěno.

více informací..

Werner Schutze (DE)Pavel NepustilKateřina Novotná

 

Spolek Narativ pořádá

ZÁKLADNÍ TRÉNINK V OTEVŘENÉM DIALOGU
pro pracovníky v oblasti duševního zdraví

Místo: Praha
Rozsah:
128 hodin, 8 dvoudenních setkání od března 2018 do ledna 2019
Termíny:
26.-27.3. 2018, 17.-18.5., 29.-30.6., 10.-11.8., 17.-18.9., 26.-27.10., 14.-15.12., 26.-27.1.2019
Akreditace: MPSV
Kapacita:
25 účastníků
Jazyk:
angličtina / němčina s českým překladem (tlumočí Dita Bezdičková, Narativ)
Cena:
21.800,- Kč

více informací zde..

Video

Embedded thumbnail for Video number 02

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.