Úvod do Otevřeného dialogu v Praze
Nabídneme vám seznámení s inovativním přístupem otevřeného dialogu, který v současné době získává popularitu po celém světě jako účinný způsob práce s psychotickou krizí. Kromě toho je otevřený dialog životní filozofie a terapeutický přístup nacházející uplatnění v oblastech práce s ohroženými rodinami, se závislostmi nebo lidmi s různými typy psychických potíží. Více o otevřeném dialogu zde: http://otevrenedialogy.cz.
Absolventi získají základní orientaci v tomto způsobu práce, seznámí se s principy a prvky otevřeného dialogu s důrazem na porozumění dialogické / vztahové perspektivě, z níž otevřený dialog vychází. Účastníci si prakticky vyzkouší poskytování odezvy a reflektování jako základní pilíře dialogické práce.
Kurz má platnou akreditaci MPSV (16 hodin)
Program:
- Historie otevřeného dialogu: jak funguje tým ve finském Torniu s trojnásobně vyšší úspěšností terapie prvních atak psychózy oproti tradiční léčbě
- Terapeutické a organizační principy: V čem spočívá „mikropolitika“ a „poetika“ otevřeného dialogu
- Zavádění otevřeného dialogu: Naděje a výzvy otevřeného dialogu v ČR
- Síťová setkání: zásady, ukázka
- Nácviky základních dialogických dovedností: poskytování odezvy a reflektování
- Příklady, kazuistiky a diskuse z tuzemské i zahraniční praxe otevřeného dialogu
Lektoři
Pavel Nepustil
Pavel je psycholog, rodinný terapeut, sociální pracovník a supervizor se zaměřením na téma drog a závislostí. Společně s Kateřinou Almqvist, Jakubem Černým a Jitkou Kytkou založil skupinu Narativ. Je autorem knihy „Bez léčby to jde“, spolu-editorem sborníku "Bez podmínek“, další kniha postupně vzniká na jeho blogu.
Je mezinárodně certifikovaným trenérem a supervizorem Otevřeného dialogu, lektoruje kurzy pro společnost Renadi, facilituje skupiny psychedelické integrace pro Beyond Psychedelics a externě vyučuje na FSS MU, FF UK a University of New York in Prague. Pochází z Nového Města na Moravě, bydlí v Brně, má dvě dcery.
„By letting go, one both lets something out and lets something in.“ (Tom Andersen & Gudrun Øvreberg)
Adi Hasanbašić
Adi je primárním vzděláním psycholog, sociální-kulturní antropolog, ale nejvíce se ztotožňuje s rolí psychoterapeuta. Kromě Gestalt terapie se zabývá Otevřeným dialogem a přístupem Hearing voices. Delší dobu se pohybuje v oblasti soukromé psychoterapeutické praxe, zabývá se vznikem nových služeb v rámci reformy psychiatrické péče a věnuje se lektorování. Svůj život si nedokáže představit bez knih, čajů, cestování a své dcery, která je pro něj neustálou inspirací