Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Kolaborativní přístup při práci s komunitami

V kontextu post-moderní společnosti si množství jednotlivců i komunit po celém světě rozvzpomíná na svou původní kulturu, moudrost a vědění po předcích. Vědění, které bylo přítomné v srdcích lidí po dlouhá staletí. Ve stejné chvíli si někteří pracovníci z oblasti psychoterapie, sociální práce nebo vzdělávání kladou otázky po tom, jak jejich profese přistupují k práci s marginalizovanými komunitami a jejich původním věděním…

Popis workshopu:

Dr. Chaveste, zakladatelka institutu Kanankil, ve svém vystoupení přiblíží, jak se práce v institutu inspirovala krom sociálně konstrukcionistických, kolaborativních a dialogických myšlenek také původním věděním Máyů nebo jiných marginalizovaných komunit. Během workshopu představí některé z důležitých konceptuálních rámců její práce v mexické Meridě a příklady své práce. Stěžejní částí jejího programu budou živé konzultace s některými účastníky workshopu, kteří se zabývají různými oblastmi práce s lidmi, případně i s jejich klienty. Dr. Chaveste pozve ostatní účastníky, aby se zapojili do reflektujících týmů a v tomto kolaborativním procesu tak bylo přítomno mnoho hlasů.

Pro koho je workshop určen:

Lidé, kteří pracují s různými komunitami v oblasti psychoterapie, sociální práce, vzdělávání, nebo kteří se zabývají v tomto kontextu výzkumem, vzděláváním a supervizí. Workshop je tak jedinečnou příležitostí, jak vstoupit do dialogu s lektorkou a ostatními praktiky, kteří pracují s komunitami.

Formát workshopu:

Formát bude velmi participativní. To znamená, že hlas Rocío bude jen jeden z mnoha přítomných v rámci dočasně vytvořené vzdělávací komunity.

O Dr. Rocío Chaveste:

Dr. Rocío Chaveste

Rocío Chaveste, PhD., je zakladatelka, ředitelka a profesorka v Institutu Kanankil v Meridě, v Mexiku. Tento institut mimo jiné provozuje dva magisterské vzdělávací programy: "Psychoterapie" a "Závislosti", jenž jsou konceptualizovány v rámci postmoderní perspektivy. Se svými studenty spolupracují také s několika komunitními organizacemi, v sociálně vyloučených lokalitách nebo v tzv.“přístřešcích“ pro drogově závislé. Vedle výuky v Meridě a přednášení v zahraničí provozuje dr. Chaveste Gutierréz také svoji vlastní terapeutickou a sexuologickou praxi, při které kromě kolaborativního přístupu využívá také postupy narativní psychoterapie či just therapy. Ve svém vzdělání dosáhla titulů z politické vědy, veřejné správy a vedení organizací, párové a rodinné psychoterapie. Podobně její pracovní zkušenosti široce přesahují pouze terapeutickou a poradenskou oblast. Dr. Chaveste např. pracovala ve vládních službách jako ředitelka „sociálního rozvoje“ v příměstských komunitách nebo jako učitelka a konzultantka na univerzitách po celém světě.

Rocío Chaveste je členem Taos Institutu, je členem Mexické asociace rodinné terapie a výkonným členem „La Red“, mezinárodní sítě pro produktivní dialog. Pravidelně se účastní Mezinárodního letního institutu pod záštitou organizací Houston Galveston Institut a Grupo Campos Eliseos. Působí také v různých neziskových organizacích, v mexickém Yuacatánu, věnujícím se výzkumu a vzdělávání v oblasti komunitního rozvoje.  Informace o ní a institutu Kanankil lze najít na www.kanankil.org nebo na emailu rchaveste@kanankil.org.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 3.-4. 3. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.200,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Video number 02

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.