Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Jasmina Sermijn

Jasmina SermijnJasmina Sermijn, PhD, je klinická psycholožka, rodinná terapeutka a lektorka výcviku v rodinné terapii v belgickém institutu Rapunzel. Externě také vyučuje na Free University v Bruselu. Do její oblasti zájmu patří zejména narativní a kolaborativní terapie a postmoderní filozofie.

Ve své disertační práci zkoumala interakce mezi psychiatrickými diagnózami a utvářením osobní identity. Jasmina Sermijn publikovala dvě knihy (ve vlámštině), několik článků a vedla několik mezinárodních workshopů.

E-mail: jsermijn@vub.ac.be

Workshop: abstrakt

Jak se Vasalise a její panence podařilo vyjít ze stínu starých stromů

Někdy problematické příběhy se stávají tak dominantními, že získají podobu nepřekonatelných starých dubů. Takové příběhy seberou veškerý prostor a světlo a nenechají místo pro vznik jiných příběhů. Každé nové zkušenosti, každé části nového příběhu pak hrozí proměna v lístek starého stromu, tak jak i pluralitní a pružné identitě hrozí proměna ve starý zkostnatělý dub.

Narativní terapeuti se snaží vytvořit prostor pro vytoužené příběhy tím, že  hledají společně s klienty osvobozující cesty a prvky, které nezapadají do dominantních, problematických příběhů.

Jak toho lze dosáhnout? A jak se můžeme jako terapeuti ujistit, že staré stromy nezapustí znova kořeny poté, co vznikl prostor pro nové příběhy?

V tomto workshopu se ponoříme do praxe a necháme se unášet Vasalisou a její malou panenkou. Ukážou nám, jak se z malých semínek díky správným živinám rozrůstají rozmanité příběhy, které nám umožní vyjít ze stínů starých stromů.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Video number 02

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.