Narativ.cz | website for postmodern ways in therapy and consulting

About us

Veronika Smaženková

Veronika Smaženková

Vystudovala jsem učitelství pro první stupeň a speciální pedagogiku v Olomouci a pak jsem se vydala na tři roky nahlédnout do světa uměleckých terapií se zaměřením na muzikoterapii. V té době jsem pracovala v denním centru pro lidi s mentálním a psychickým onemocněním a s kolegy jsme v Olomouci založili neziskovou organizaci Balanc, ve které podporujeme mladé lidi s (zejména mentálním) postižením a také rodiny, v nichž vyrůstají děti s postižením. To mě také pak nasměrovalo na kolaborativní praxi a výcvik v MODI - tedy "Možnosti dialogu" v Brně u Narativu, který mě naprosto nadchnul a z něhož jsem mohla neustále čerpat při setkávání s rodiči, kteří pečují o děti s postižením. Na Možnosti dialogu jsem po delší době navázala v psychoterapeutickém výcviku zaměřeném na hledání možností řešení v Daletu v Olomouci. 

Měla jsem také úžasnou možnost být členem týmu v dětské skupině v projektu Rodičem navždy (dříve "Když se rodiče neshodnou"), který pořádal další člen Narativu Přemek Ulman ve Zlíně a který je inspirován prací Justine Van Lawick. 

Kolaborativní praxí, myšlenkami především Loeka Schoenmakerse, Kid´s Sklills apod. jsem se snažila inspirovat také studentky - budoucí učitelky - na UP v Olomouci. Snad úspěšně :-)

V současné době pracuji také se třídami v preventivních programech pod společností Madio ze Zlína a ve své soukromé praxi v terapii a koučování. A nemůžu opomenout ani svou roli průvodkyně dětí v mé milované přírodní školce "Na Mezi" v naší vesnici u Strážnice na jihu Moravy. 

Ze všeho nejraději trávím čas s manželem a svými dvěma dětmi - Martínkem a Miriamkou, miluji tůry po horách, moře, hudbu, horňáckou muziku, povídání s přáteli a objevování krásy permakulturní zahrady (rozuměj blízká setkání s žížalami, sluncem, jedlými květy a kopřivami...;) )

Currently

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OPEN DIALOG IN MENTAL HEALTH CARE

We wholeheartedly invite you to an experiential workshop, centered on the experience of being in dialogue. The workshop is suited for people who are interested in the field of mental health care, are currently working in the field, or wish doing so in future.

When: 24. - 25. 11. 2017
Where: Brno

more info..

Video

Embedded thumbnail for Petr - antidepresiva mi umožnila netoužit po seberealizaci
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Search

Search form

CAPTCHA
spam protection
Fill in the blank.