O nás

Tatiana Dumbrava

Migrantka s více identitami - Moldavanka, Rumunka, bývala žurnalistka, aktivistka, kritická psycholožka, beginner feministka, Brňáčka.

V Moldavsku jsem dobrovolničila pro místní noviny od mých 12 let, do 18 jsem psala pro několik žurnálů, v 17 jsem vyhrála národní soutěž manuskriptů, vydali mi knížku s básněmi a všichni čekali na pokračování mé spisovatelské nebo žurnalistické kariéry. Jenže jsem vybrala studium v zahraničí, přijala jsem stipendium české vlády a od žurnalismu v Moldavsku jsem se dostala k psychologii v Brně. Nicméně nedostatek kritického myšlení a inovativního přístupu k výzkumu a psychoterapii během studia mně vedly k jiným tématům.

Moje cesta k aktivismu začala v 2010 v Belgii v přijímacím středisku pro žadatelé o azyl, kde jsem tlumočila z ruštiny/francouzštiny a poprvé objevila migraci v širším kontextu a v souvislostech. Zvídavost k tématu mě pak zavedla do Portugalska a Lucemburku, kde jsem se zabývala kritickým myšlením a diskurzivní analýzou ve vztahu k migraci a integraci. Po návratu do Brna jsem začala koordinovat program Společně k rozmanitosti v NESEHNUTÍ, kde experimentujeme s alternativními cesty integrace a snažíme se budovat komunity mezi příchozími a místními. Od roku 2014 působím také jako interkulturní pracovnice s rumunštinou, francouzštinou, ruštinou a angličtinou, jsem členkou Asociace pro interkulturní práci a spolupracuji s několika neziskovými organizacemi. Ve své interkulturní práci používám také mediační prvky díky mediačnímu tréninku od Partners Czech. 

Narativ jsem objevila skrze Megarativy, kde jsem se poprvé dozvěděla o postmoderních směrech v psychoterapii. Rok jsem se vzdělávala v kolaborativní praxi “Možnosti dialogu” (2013) a momentálně se věnuji výcviku “Na řešení zaměřená supervize a koučování” (430 h) v Daletu

Mám ráda změny, inovace, uplatnění technologií v řešení sociálních výzev, spojení neziskového sektoru s businessem, netradiční myšlení a způsoby práce, rovnost a sociální spravedlnost.  Ve volném čase ráda překládám/tlumočím, občas medituji, cvičím jógu a poslouchám ptáky.

dumbrava@asociaceip.cz
tel.: 608 420 924

Nepřehlédněte

Workshop Sheila McNamee 2017

Radikální přítomnost:
NOVÝ POSTOJ K DIALOGICKÉ ZMĚNĚ

Workshop s americkou terapeutkou a profesorkou komunikace určený nejen pro psychology, terapeuty, sociální pracovníky a poradce, ale i pro všechny další zájemce o dialog v práci s lidmi

Kdy: 21. - 22. dubna 2017
Kde: Brno

více informací..

Video

Embedded thumbnail for TAOS - Marketa shortcut

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.