O nás

Tatiana Dumbrava

Migrantka s více identitami - Moldavanka, Rumunka, bývala žurnalistka, aktivistka, kritická psycholožka, beginner feministka, Brňáčka.

V Moldavsku jsem dobrovolničila pro místní noviny od mých 12 let, do 18 jsem psala pro několik žurnálů, v 17 jsem vyhrála národní soutěž manuskriptů, vydali mi knížku s básněmi a všichni čekali na pokračování mé spisovatelské nebo žurnalistické kariéry. Jenže jsem vybrala studium v zahraničí, přijala jsem stipendium české vlády a od žurnalismu v Moldavsku jsem se dostala k psychologii v Brně. Nicméně nedostatek kritického myšlení a inovativního přístupu k výzkumu a psychoterapii během studia mně vedly k jiným tématům.

Moje cesta k aktivismu začala v 2010 v Belgii v přijímacím středisku pro žadatelé o azyl, kde jsem tlumočila z ruštiny/francouzštiny a poprvé objevila migraci v širším kontextu a v souvislostech. Zvídavost k tématu mě pak zavedla do Portugalska a Lucemburku, kde jsem se zabývala kritickým myšlením a diskurzivní analýzou ve vztahu k migraci a integraci. Po návratu do Brna jsem začala koordinovat program Společně k rozmanitosti v NESEHNUTÍ, kde experimentujeme s alternativními cesty integrace a snažíme se budovat komunity mezi příchozími a místními. Od roku 2014 působím také jako interkulturní pracovnice s rumunštinou, francouzštinou, ruštinou a angličtinou, jsem členkou Asociace pro interkulturní práci a spolupracuji s několika neziskovými organizacemi. Ve své interkulturní práci používám také mediační prvky díky mediačnímu tréninku od Partners Czech. 

Narativ jsem objevila skrze Megarativy, kde jsem se poprvé dozvěděla o postmoderních směrech v psychoterapii. Rok jsem se vzdělávala v kolaborativní praxi “Možnosti dialogu” (2013) a momentálně se věnuji výcviku “Na řešení zaměřená supervize a koučování” (430 h) v Daletu

Mám ráda změny, inovace, uplatnění technologií v řešení sociálních výzev, spojení neziskového sektoru s businessem, netradiční myšlení a způsoby práce, rovnost a sociální spravedlnost.  Ve volném čase ráda překládám/tlumočím, občas medituji, cvičím jógu a poslouchám ptáky.

dumbrava@asociaceip.cz
tel.: 608 420 924

Nepřehlédněte

Workshop Ann-Rita Gjertzen 2018

ANN-RITA GJERTZEN:
„PUSŤTE EXPERTA K VODĚ“
A NABÍDNĚTE SEBE

Kdy: 23.-24.2.2018
Kde: Augustiánské opatství, kapitulní síň, Mendlovo nám. 1, Brno
Cena: 2800,- Kč do 15.1.2018, poté 3200,- Kč
Tlumočení do čestiny zajištěno.

více informací..

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OTEVŘENÝ DIALOG V PÉČI O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Srdečně zveme na zážitkový workshop zaměřený na zkušenost bytí v dialogu a rozvíjení dialogického prostoru. Workshop je určen pro lidi, kteří se zajímají o oblast péče o duševní zdraví, přímo se na ní podílejí nebo se chtějí podílet.

Kdy: 24. - 25. listopadu 2017
Kde: Brno

více informací..

Video

Embedded thumbnail for Narativ in dialogue with Harlene Anderson and John Shotter

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.