Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Robert Jankovich

Robert Jankovich

Ing. Robert Jankovich již 15 let hospodaří na zaježovských lazoch. Věnuje se facilitaci workshopů spolutvoření opravdového společenství podle Scotta Pecka, je autorem knih Žár pekla a chlad Nebe a Probouzení draka. Je také aktivistou, který propaguje uvědomění důležitosti sociální složky trvalé udržitelnosti a porozumění procesu tvorby opravdové komunity. Přednáší při různých příležitostech např. v Brně, Košicích, Prešově, Ružomberku, Bratislavě, ale i na univerzitě v Olomouci. Účasní se konference “Komunití psychologie” v Bratislavě a projektu VEGA pro výzkum psychologického zážitku komunity (psychological sense of community). Věnuje se také technikám na proces orientované psychologie, práci s totemovými zvířaty, solution focused coachingu a dlouhodobě i práci s vnitřní kvalitou v umění tai chi chuan. Nyní pracuje na projetku centra s komunitní zahradou a výhledově komunitním bydlením v horách nad Banskou Bystricou.

 

Workshop: Abstrakt

Opravdové společenství a trvale udržitelná společnost na Zemi

Prostřednictvím zážitkově-poznávacího workshopu se seznámíme s vlastními vnitřními kvalitami, prožívaním ve skupinovém prostředí a zákonitostmi komunitních procesů. Základ spolupřežití (90minut) vytvoříme prostřednictvím tzv. sdílecího kruhu.

Představím svůj pohled na stav vztahů a civilizace, a na řešení zaměřený přístup například v tzv. Transition iniciativách po celém světě.

“Nečakáme, že za nás spravia zmenu ištitúcie, nemusíme to stihnúť ani jednotlivo, ale spoločne sa nám to môže podariť práve včas.”

Stručně se seznámíme s definicí trvalé-udržitelnosti podle OSN a prozkoumáme zdrojové a odpadové toky včetně jejich dopadu na společnost a Zemi. Zkusíme porozumět tomu, jak vzniká kvalita opravdového společenství (true community), které nam skýtá i možnost spolupráce s přírodou – přírodními silami, které jsou podobné sociálním silám v nás samých.

Seznámíme s fázemi procesu CB (community building) popsanými Scottem Peckem a “ochutnáme” nestrukturovaný proces, který vytváří prostředí k rozvinutí prastaré skupinové dynamiky a vede k prožívaní stavu společenství (sense of community).

Na závěr si přiblizíme další metody rozhodovacích procesů vedoucích k trvale-udržitelným modelům, zahrnujících např. GT (group think), Sociokracii a Dragon Dreaming. Kruh společného hledání a poznávání opět uzavřeme sdílením.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 18.-19.3.2021 (vždy 9:00 – 16:00), 16 výukových hodin
Cena: 1.900,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Werner Schutze (DE)

 

Spolek Narativ pořádá

ZÁKLADNÍ TRÉNINK V OTEVŘENÉM DIALOGU 2020
se zaměřením na práci v oblasti duševního zdraví

Místo: Praha
Rozsah:
128 hodin, 6 setkání od října 2020 do května 2021
Akreditace: MPSV
Kapacita:
20 účastníků
Jazyk:
angličtina s českým překladem
Cena:
35.000,- Kč

více informací zde..

Video

Embedded thumbnail for Juraj - Je len na mne, koho si na cestu odvykania vezmem so sebou

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.