Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Přemysl Ulman

Přemysl Ulman

Rodinný terapeut zaměřující se v posledních letech na terapeutickou práci s rodinami v rozvodovém řízení nebo po rozvodu, u nichž se projevuje vyšší než obvyklá míra konfliktů.

 

Krátký příspěvek: Abstrakt

Když se rodiče neshodnou…. Terapeutická práce s rozvedenými, „bojujícími“ rodiči

Při práci s rozvedenými nebo rozvádějícími se rodiči občas vidíme, že mezi rodiči vznikají boje, jimiž jsou nejvíce postiženy právě děti, jakožto nejzranitelnější článek rodinného systému. Tito „bojující“ rodiče často žijí v přesvědčení, že děti vnímají druhého rodiče ve stejném světle, jako oni sami. Výsledkem pak bývá snaha dítě „chránit“ před druhým rodičem, což v praxi může znamenat očerňování a „démonizaci“ druhého rodiče. Při poskytování terapeutických služeb takto bojujícím rodičům jsme se inspirovali prací holandké psycholožky Justine Van Lawick, která nabízí „bojujícím“ rodičům skupinovou rodinnou terapii, přičemž v oddělených paralelních skupinách pracují rodiče a jejich děti. Cílem je poskytnout rodičům zážitek toho, jak konfliktní situace prožívají děti. V současnosti se do této skupinové práce snažíme vnášet v co největší míře myšlenky postmoderních terapeutických přístupů, abychom rodičům pomohli nejen nahlédnout na problematiku sporu očima dětí, ale také rozvíjet vyjímky k zaběhlým konfliktním vzorcům interakce a podporovat vytváření nových preferovaných životních přípěhů.

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 15.-16. 12. 2022 (vždy 9:00 – 16:30), 16 výukových hodin
Cena: 3.300,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Video

Embedded thumbnail for Horizonty 2013: Appreciative inquiry

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.