O nás

Martin Novák

Martin Novák

Po maturitě v Ostravě jsem studoval filosofii na FF UK v Praze. Můj studijní zájem se ale postupně překlápěl spíše k psychologii a psychoterapii. Z Prahy jsem se proto přestěhoval do Brna, kde jsem na FSS MU vystudoval nejdříve psychologii a mediální studia a později magisterskou psychologii. Studium filosofie ve mně nicméně probudilo zájem o poststrukturalistické myšlení, který se postupně zaměřil na kontext psychoterapie a sociálně vědního výzkumu.

Po přestěhování do Brna jsem se seznámil se skupinou lidí kolem Institutu komunikačních studií, kde jsem absolvoval krátký výcvik v narativní terapii. Později jsem se dověděl, že je tu ještě jedna skupina lidí, kteří se zajímají o tzv. postmoderní přístupy v psychoterapii a každý měsíc pořádají otevřené setkání, Meganarativ. Začal jsem se těchto setkání účastnit a seznámil jsem se s tehdejšími členy Narativu. Postupně jsme se spřátelili a v roce 2012 jsem se i já stal součástí Narativu.

V narativu se věnuji především rozvoji dialogické praxe, včetně její konkrétní podoby v přístupu Otevřeného dialogu. Sním o tom, že Otevřený dialog nebo jemu podobný přístup se stane legitimní součástí péče o duševní zdraví v ČR. Kromě dialogického přístupu mě oslovuje také daseinsalaýza, ve které se od roku 2013 systematicky vzdělávám v rámci psychoterapeutického výcviku na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Baví mě prozkoumávat styčné plochy mezi dialogickou a deseinsanalytickou psychoterapií na teoretické i praktické rovině.

Od roku 2015 pracuji jako psycholog v terénním týmu brněského Sdružení Práh. Od června 2016 zastávám v Narativu roli koordinátora.

Kontakt: 605800993, ma.novak@zoho.com

Nepřehlédněte

Workshop 2017 Werner Schütze (DE)

Dr. Werner Schütze:
OTEVŘENÝ DIALOG V PÉČI O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Srdečně zveme na zážitkový workshop zaměřený na zkušenost bytí v dialogu a rozvíjení dialogického prostoru. Workshop je určen pro lidi, kteří se zajímají o oblast péče o duševní zdraví, přímo se na ní podílejí nebo se chtějí podílet.

Kdy: 24. - 25. listopadu 2017
Kde: Brno

více informací..

Workshop Sheila McNamee 2017

Radikální přítomnost:
NOVÝ POSTOJ K DIALOGICKÉ ZMĚNĚ

Workshop s americkou terapeutkou a profesorkou komunikace určený nejen pro psychology, terapeuty, sociální pracovníky a poradce, ale i pro všechny další zájemce o dialog v práci s lidmi

Kdy: 21. - 22. dubna 2017
Kde: Brno

více informací..

Video

Embedded thumbnail for Markéta - Smrt kamaráda - hlavní impulz přestat s heroinem 2. část

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.