Narativ.cz | web pro postmoderní směry v terapii a poradenství

 

Doprovodný program - anotace

 

Večerní prohlídka Dolní oblasti Vítkovic s výkladem

http://www.dolnivitkovice.cz
zájemci se mohou nahlásit do 1. 5. na cerny@narativ.cz (vstupné není hrazeno pořadatelem)

Dolní Vítkovice jsou světově unikátní areál v centru Ostravy, kde se mezi léty 1828 až 1998 těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Teď se industriální komplex změnil na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum s nadregionálním dosahem. Prohlídka vás provede některými z důležitých míst tohoto rozsáhlého areálu.

Vernisáž výstavy „Můj svět bez domova“
Jako Doma

vernisáž výstavy Můj svět bez domova

Věnováno Stáně Balážové, ženám, které zmizely, a těm, které nenacházejí cestu domů.

Jejich světy jsme neznali. V letech 2013–2015 do nich ale vzaly malé plastové fotoaparáty. V roce 2015 jsme poprvé začali rozbalovat ruličky pětatřiceti milimetrového filmu a v jeho malých okýnkách nahlédli svět žen bez domova. Vizuálně narativní studie jako tato znamená reflektivní proces, v němž hledáme význam obrazu. Ten je mnohý. Od estetiky přes naléhavou dokumentární kvalitu až po rodinné momentky znázorňující chvíle štěstí a žádoucího stavu. Poezie snapshotové fotografie nás tak přivádí do všedního prostředí (ne)domova, ubytoven, azylových domů, parků, křoví, na cesty i na loď. Přibližuje svět dominantních i epizodních postav každodenní optikou žen. Jejich věci, muže, zvířata, přítelkyně, pohledy a postele. Také pokojové rostliny, knihy, poličky, boty a ostatní předměty v bezdomově, o kterých jsme neměli ponětí, dávají tušit důležitost triviálního. Pochopíme absurditu ztráty domova, která se zrcadlí v nekonečném úsilí nalézat ho.

Akustický koncert „oioipiratoi“ - folk/punk (Praha/Kladno)

Akustický koncert Oioipiratoi

http://bandzone.cz/oioipiratoi

Interaktivní představení
„Ženy na cestě“ (spojené s výstavou komixu)
Aslido (Akční skupina s lidmi bez domova)

interaktivní představení Ženy na cestě

Ženy na cestě je představení a komiksová instalace, jejíž smyslem je posílit ženy v obtížné životní situaci (pobyt na azylovém domě, ubytovně, noclehárně), které se setkaly s násilím (fyzickým, psychickým, ekonomickým, sociálním, institucionálním…) a podpořit je na cestě ke změně. Představení a komix je výsledkem dlouhodobého setkávání skupiny žen z Ostravy v organizaci ASLIDO (Akční skupina s lidmi bez domova). Představení a komix jsou pak hlavními aktivitami kampaně, se kterou ženy vystupují na azylových domech a na veřejných místech.

Lazy tempo (Dj’s těleso) 

Hudební ne-těleso uskupené několika lidmi, nepřebernými styly a jasným názorem ukotveným v univerzalitě chaosu. Výrazné osobnosti byvší i současné elektronické scény o dvou šavlích v Ostravě, jejichž styly se v průběhu času propletly do specifických kombinací, které je radost slyšet i tančit. Vícežánrový cirkus, který uvádí na scénu především posluchače, protože pravidla určují již dávno ti, co nabízejí své pojetí tempa a jsou líní nebýt při tom.

http://www.lazytempo.cz/

Nepřehlédněte

Úvod do teorie a praxe otevřeného dialogu

 

Spolek Narativ pořádá

ÚVOD DO TEORIE A PRAXE OTEVŘENÉHO DIALOGU

Termín: 18.-19.3.2021 (vždy 9:00 – 16:00), 16 výukových hodin
Cena: 1.900,- Kč

více informací zde..

Tuto novinku jsme Vám přinesli už před několika týdny, nyní je však možnost přispět jednodušší. Stačí kliknout na Donate tlačítko a rozhodnout se, jakou částkou byste rádi přispěli. Děkujeme všem, kdo se takto rozhodnou. A kdybyste potřebovali vědět víc, zde je i krátké video a samozřejmě všechny odkazy na videa z našich workshopů.

Užijte je ve zdraví!

Pohádka: Jak šla videa od Narativu do světa

Werner Schutze (DE)

 

Spolek Narativ pořádá

ZÁKLADNÍ TRÉNINK V OTEVŘENÉM DIALOGU 2020
se zaměřením na práci v oblasti duševního zdraví

Místo: Praha
Rozsah:
128 hodin, 6 setkání od října 2020 do května 2021
Akreditace: MPSV
Kapacita:
20 účastníků
Jazyk:
angličtina s českým překladem
Cena:
35.000,- Kč

více informací zde..

Video

Embedded thumbnail for Video number 02

Newsletter

Zůstaňte informováni o našich nejnovějších zprávách!

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.
Network for Dialogical PracticesOtevřený dialog

Vyhledávání

CAPTCHA
ochrana proti spamu
Vyplňte prázdné pole.